Kariérové poradenství

Pomáhám lidem na jejich křižovatce

  • Poznáte/ujasníte si své talenty, potenciál, hodnoty, priority, kdo OPRAVDU jste
  • Společně najdeme SPRÁVNÝ profesní směr právě pro Vás
  • Naučíte se být aktivnějším a silnějším autorem VLASTNÍHO života
  • Vytvoříme životopis, ve kterém bude obtisk Vaší osobnosti, aby byl v souladu mezi tím kdo jste, co umíte a kam jdete
  • Zorientujete se ve svém začínajícím podnikáním (sestavení business plánu, SWOT analýza apod.)
  • Maminky po rodičovské dovolené začlení do svého životopisu VŠECHNY kompetence, které spolu objevíme
  • Pomůžu s hledáním práce i na venkově či v menších městech

Ikigai – japonský koncept smyslu života

 

Co milujeme

Dělejme v našem životě věci, které nás opravdu baví a přinášejí nám radost. Jak poznáme, že nás něco opravdu baví nebo, že to milujeme? Zkuste si vzpomenout na Vaši první lásku, oblíbený film, oblíbenou knihu, počítačovou hru, hraní na oblíbený hudební nástroj nebo prostě cokoliv co rádi děláme. Při činnostech, které nás opravdu baví přestává existovat čas, cítíme radost a štěstí. Čas příjemně plyne a my místo toho, abychom byli unaveni, tak jsme ještě více nabití energií.

 

V čem jsme opravdu dobří

Japonský přístup vykonávání toho v čem jsme dobří se trochu liší. Krásným příkladem jsou slova, která používají Japonci při rozloučení: “Gambatte kudasai”. Znamená to v překladu “Dej ze sebe to nejlepší”. A právě tato slova popisují japonský přístup k vykonávání jakékoliv činnosti. Nemusíme být nejlepší, můžeme být nedokonalí, důležité je, že jsme v dané chvíli udělali pro danou věc z naší strany všechno co jsme mohli.

Spojením těchto dvou principů (japonského a moderního) můžeme pochopit to v čem jsme opravdu dobří, nalézt naše silné stránky a taky začít se kontinuálně zlepšovat.

Hledejme činnost nebo práci, která nás uživí a přitom nás bude bavit a budeme jí dělat co nejlépe

Co nás uživí

Pokud dokážeme najít činnost, která nám dokáže zajistit z finančního hlediska naše každodenní potřeby, je to tak akorát. A to je přesně to, co nás uživí. Will Smith jednou pronesl větu:

„Příliš mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.“

Dnešní doba nám umožňuje vybrat si téměř jakoukoliv práci. Další generace lidí jako gerenace Y nebo Z se začínají dívat jinak na hodnoty dnešního světa. Čím dál tím více rozumíme ,že “je lepší být, než mít”. Nedívejme se tedy na to kolik budeme vydělávát, ale hledejme činnost nebo práci, která nás uživí a přitom nás bude bavit a budeme jí dělat co nejlépe.
 

Co svět potřebuje

Posledním dílem skládačky Ikigai je náš přínos pro lidi a pro svět. Potřeba dát něco světu je zakořeněna v každým s nás. Může se jednat o opravdu velmi základní věci. Abychom našli v našem Ikigai potřebu, spíše než hledat něco spasyplného hledejme věci v obyčejném životě.

Pekař, učitel, technik, manager, programátor, youtuber, redaktor, voják, psycholog, lékař, kuchař, taxikář, redaktor, policista – všechny tyto profese a mnoho dalších jsou nějak prospěšné lidem kolem. V každé činnosti se dá hledat potřebu pro svět. Spíše než hledat jak svou profesi nebo činnost obživy měnit, zamysleme se nad tím Proč dělám to co dělám? Jaký je smysl mé práce nebo činnosti.

 

 
Jaký je ten váš důvod vstávat každé ráno z postele ?
 
 
Zdroj: https://www.ikigai.cz/ikigai-smysl-zivota/

setkani-se-sonou-transp

Přijďte zažít radost

s nalezením vašeho ikigai 🙂

                                                            Každý máme své výzvy, své překážky.

                                                        Důležité je hledat cestu, jak je zvládnout.

🙂 🙂 🙂
🙂 🙂 🙂

Mohu nabídnout nezávislý pohled na Vaši situaci s porozuměním, pochopením Vašeho úhlu pohledu a partnerským přístupem.

First step_prednasky 3

Ráda používám kreativní vizuální metody, zejména při analytickém rozboru talentů, znalostí a možností klienta na pracovním trhu. Opírám se o 4,5 letou zkušenost s kariérovým poradenstvím a pětileté zkušenosti z personalistiky.