Můj příběh

Celoživotně se věnuji práci s lidmi. Baví mě pomáhat lidem na cestě k sobě, k objevení svých silných stránek, talentů a profesního směru. Čerpám z pětileté zkušenosti z personalistiky. Mám 4,5 letou zkušenost jako lektor měkkých dovedností a kariérový poradce/kouč. Vystudovala jsem Universitu J. A. Komenského, obor Vzdělávání dospělých. V současné době absolvuji akreditovaný kurz Metody zážitkové pedagogiky.

Jsem také hybná síla a spolu-tvořitelka vzdělávacích programů v neziskové organizaci.

rozhovor

Můj příběh

thinking-25548Pracovat jsem začala v zahraničním obchodě, protože společnost sídlila tři minuty od mého bydliště. Jako většina podniků zahraničního obchodu byl pár let po revoluci vytunelován a já začala obcházet personální agentury. Začala jsem přemýšlet, CO OPRAVDU CHCI. Nakonec jsem v jedné z agentur zakotvila. Práce mě bavila, i když to byla napůl obchodničina a napůl práce s lidmi.

PRVNÍ ŽIVOTNÍ ZLOM

Pak přišlo nelehké životní období v partnerských vztazích a já se rozhodla udělat tečku za svým dosavadním životem, první radikální řez. Odjela jsem na devět měsíců pracovat do zahraničí, bez zkušeností, s téměř nulovou znalostí angličtiny. Tak, jak se za devět měsíců vyvíjí miminko v bříšku, tak jsem se i já vyvinula v nového člověka.

tecka

high-five-150911

Této životní zkušenosti jsem nikdy nezalitovala. Přestože to bylo ze začátku hodně těžké, získala jsem zdravou sebedůvěru, že se na sebe můžu spolehnout a že překonám všechny překážky, že je třeba se nehroutit, ale bojovat a také, či spíš hlavně, ZŮSTAT V KONTAKTU SAMA SE SEBOU.

VRACÍM SE

Do České republiky jsem se vrátila jako nový člověk. Začala jsem pracovat v personální agentuře a u toho začala studovat na Univerzitě Jana Amose Komenského, vzdělávání dospělých.

[/five_sixth][one_sixth_last]

UJAK[/one_sixth_last]
praha-brno-venkov

kick-147032

DRUHÝ ŽIVOTNÍ ZLOM

Pak jsem se rozhodla pro druhý radikální řez ve svém životě – přestěhovala jsem se nejdříve z Prahy do Brna, pak na brněnský venkov. Svého DVOJPOHLEDU PRAHA : VENKOV, se vším, co k tomu patří, využívám dodnes. Pomáhá mi chápat protichůdné názory z obou stran, bez předsudků.

ZALOŽ TO!

Risk se vyplatil. Druhý měsíc po přestěhování do Brna se mi naskytla skvělá pracovní příležitost v podobě šance být u zrodu výrobního závodu v Brně, “na zelené louce„. Oslovili mě dva z představitelů právě vznikajícího tchajwanského výrobního závodu, světoznámého výrobce IT techniky BenQ.

Pohovor proběhl uprostřed  prázdné továrny, kde mi řekli: “Založ to„. Skočila jsem do toho po hlavě. Moje mírně dobrodružná povaha se získanou zdravou sebedůvěrou se mi vyplatila. Nikdy jsem svého rozhodnutí nelitovala, tato práce mě obohatila o nesmírně cenné pracovní zkušenosti a životní přesvědčení, že se nemám bát zkusit nové věci a že se na sebe můžu spolehnout. Prvních padesát zaměstnanců mi dalo zabrat, po tisícovce to už bylo lepší.

matchstick-man-25562

sona s detmi

dance-147030

„JEN“ MATEŘSKÁ

Pak přišla mateřská a s ní velká potřeba dělat smysluplné věci. Na mateřské jsem založila neziskovou organizaci – školičku, aktivně jsem působila v rodinném centru, naučila jsem se psát grantové žádosti, začala jsem pomáhat ostatním maminkám hledat v sobě, co dál. Tak jako téměř každé mamince se mi zpřeházely životní priority a hodnoty: už se nešlo vrátit do původní náročné a zajímavé práce s dojížděním na úkor času s dětmi. Školička s mými odrůstajícími dětmi se přerodila do práce se školními dětmi. Hlídali jsme školní děti po družině, organizovali příměstské tábory, postavili jsme klubovnu pro děti. Prostředky jsme získali napsáním, podáním a realizováním projektu, financovaného z dotací EU. Nelehká zkušenost mne opět hodně poučila, že sedět na dvou židlích (zaměstnání) se nevyplácí. Dnes se neziskovka přetavila do pořádání přednášek.

PORADCE a LEKTOR

„Štěstí“ přeje připraveným… začala jsem pracovat v několika projektech jako KARIÉROVÝ PORADCE a LEKTOR pro nezaměstnané, maminky na rodičovské dovolené a zaměstnance státní správy, pro studenty

Studentům jsem nejčastěji pomáhala zorientovat se v nich samotných, nacházet jejich silné stránky, vytvořit originální životopis přímo „na tělo“ a pro určitou pozici.

high-five-150911

First step_prednasky 3

VŽDY SE NAJDE CESTA

V dalších projektech jsem koordinovala kariérové poradce,  lektorovala měkké dovednosti, spoluvytvářela výukové materiály (moje část byla personalistická) a pomáhala lidem najít směr jako kariérový poradce. Učila jsem nezaměstnané, maminky na rodičovské dovolené a zaměstnance státní správy, jak se najít, komunikovat, prosadit se, najít si práci a zvládat život a psala k tomu články.
Všechny pozice měly stejný základ – hledat vnitřní potenciál lidí
Dlouhodobě nezaměstnaní lidé s nejrůznějšími handicapy mě zas naučili, že když opravdu chtějí
VŽDYCKY EXISTUJE CESTA
A
KAŽDÝ MÁ NA NĚCO TALENT!
 
cropped-skupinovka.jpg
                                     PROŠLA JSEM

komerční, neziskovou i veřejnou sférou, kde jsem pracovala jak na odborných, tak managerských pozicích v oblasti zaměstnanosti, HR, okrajově PR.

MÁM

zkušenost se zahraniční spoluprací.

JSEM

personalista s dlouholetými zkušenostmi.

VÍM,

jaké to je dělat přesně to, na co máte vlohy, talent a disciplínu neustále se ve svém oboru vzdělávat.

cropped-First-step_prednasky-2.jpg